26.500,-Kč
pro max. objem bazénu: 80m3
elektrické napájení: 230V
spotřeba energie: 10W
produkce plynného chloru: 22g/hod
Úprava bazénové vody elektrolýzou slané vody. Elektrolýzou slané vody dochází k uvolňování volného chlóru a k okamžité dezinfekci. Tímto způsobem ošetřená voda nezapáchá chemikáliemi, protože systém zabraňuje vzniku chloraminu, který je příčinou nepříjemného zápachu.Voda v bazénu by měla být mírně slaná: 3–4 gramy na litr vody. Z této soli vytvoří systém Autochlor chlór díky štěpení molekul soli (NaCl), které se rozdělí na sodík (Na) a chlór (Cl). Této reakce je dosaženo nízkým napětím v nerozpustných titanových elektrodách.
Pro provoz systému je nutné v bazénové vodě rozpustit bazénovou sůl v poměru 4-5 kg soli na 1000 l (1 m3) vody. Tím se vytvoří solinita vody v rozmezí 0,4-0,5%. (Pro srovnání solinita klasické mořské vody je několikanásobně vyšší cca 3,5%). V elektrolitické cele, instalované do bazénového okruhu púsobením el. proudu, dochází k stěpení molekul soli a k tvorbě plynného chloru, který je okamžitě rozpuštěn ve vodě a vzniklá kyselina chlorná, která je základním dezinfikantem bazénové vody. V procesu elektrolýzy rovnež vznikají další účinné sanitační látky a to ozón a kyslík. Zařízení je provozováno pouze v době, kdy je spuštěna bazénová filtrace.
Mírně slaná voda je přirozeně antiseptická, likvidující mikroorganismy, které se běžně vyskytují v bazénové vodě, takže voda je zdravější hned od začátku. OCEANIC SWC proces ochrání vodu od škodlivých mikroorganismů pomocí elektrochemické produkce desinfekčních činidel. Každé z nich je schopno ničit baktérie a jiné škodlivé organismy samo, avšak dohromady je jejich síla takřka extrémní.
Ano, neboť je v podstatě nejméně nákladným upravárenským zařízením. Není totiž nutné používat jiné pomocné desinfekční systémy a chemikálie. V průměru poběží zařízení Autochlor ve Vašem bazénu 6-10 hodin denně, přičemž náklady na 1 provozní hodinu činí cca 60 - 70 haléřů + počáteční dávka soli. Životnost průtočné titanové cely je podle místní kvality vody (zejména tvrdosti) 3 až 10 let.
Mořská voda má cca 3,5 % obsahu solí. Autochlor pracuje již s koncentrací od 0,4 - 0,5 %. Mírně slaná voda je totiž pro používání v lázni mnohem komfortnější, než „pravá“ mořská voda. Složení slané vody v bazénu produkované procesem Autochlor, lze přirovnat ke složení slz, takže otevřít oči při potápění v bazénu ošetřené tímto procesem, není nepříjemné.
Voda obsahující sůl v koncentraci kolem 0,4 - 0,5 % je mírně korozivní. Při použití systému je nutné používat Tepelné výměníky a el. topné spirály v provedení titan. V bazénu nesmí být přítomny žádné prvky ze standardní nerezové oceli (AISI 304), nutné je použití zařízení doporučených pro provoz ve slané vodě.
V pruběhu chodu zařízení, tedy elektrochemického procesu, nedochází ke spotřebě soli a není třeba ji doplňovat. Odpařováním vody rovnež nedochází k úbytku soli.
Sůl je třeba doplnit až po několikráte opakovaném praní filtru spojené s dopouštením vody nebo obměně vody v bazénu a to opět v řádu 4 kg soli na 1 m3 (1 000 litru) vody. Na nutnost doplnění soli vás upozorní kontrolka zařízení.
Kvalitní zapuštěný plastový bazén do země u nás pořídíte opravdu výhodně. Pokud se rozhodnete pro nákup plastového bazénu u nás, zašleme Vám veškeré informace jak připravit konkrétní místo pro umístění nového bazénu. Před zimní sezónou našim zákazníkům navíc ZDARMA zasíláme praktické informace k zazimování bazénu.
Plastové bazény vyrábíme zásadně z kvalitního materiálu firmy Röchling (životnost min. 40 let, vysoká pevnost a stálobarevnost odolávající mrazům i přímému slunečnímu záření) na digitálních strojích značky LEISTER (nejpřesnější švýcarská technologie).
Design a kód (c) 2016 wedipa.com, všechna práva vyhrazena chcibazen.cz